Автор Тема: Изоставени бебета на улицата- само от бедност ли?  (Прочетена 18 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Boyanova

• Administrator
  • Newbie
  • Публикации: 38
    • Профил
    • Форум за икономически анализи
Напоследък зачестиха случаите на изоставени бебета. Като някаква мода сред определени прослойки жени, се появи практиката да си зарязват бебета в между блоковите пространства. Беше въпрос на време да се появи новина за намерено мъртво бебе до някой блок. За нещастие, тази сутрин точно това прочетох!

Допълнително данни за причината за смъртта на бебето към момента няма, но сюжетът ми е като че ли познат. И ме кара да рисувам в съзнанието си ужасяваща картина на малкото новородено бебе, оставено само на лошите климатични условия, ревящо за помощ, а няма кой да му помогне. И така, за съжаление, ДО СМЪРТ! Ужасна и нелепа СМЪРТ! Или може би уличните кучета са му се нахвърлили и... Съзнанието ми не спира да рисува всички заплахи на улицата, които могат да убият едно зарязано беззащитно детенце! Няма думи, способни да предадат какво изпитвам в момента!

Коя майка е способна да причини това на рожбата си? Бедната такава? Или причината се корени другаде? Да, съгласна съм, че в България няма социална политика, създаваща условия за отглеждане на деца на това ниво, което би било добре за децата. Има много жени, които в бедност отглеждат децата си. НО не са тръгнали да ги зарязват. Нещо повече, те НИКОГА не биха го направили!

Тогава как да си обясним примерно случая с онази майка, която първо заяви как си изоставила мъничето с мисълта, че го изоставя "КАТО КУЧЕНЦЕ", а после рева, че то било грешка и всъщност от бедност било, в момент на слабост някаква и хайде сега да се върне детето при нея.

После някакъв психолог се изказал как би било добре да се върне детето при такава майка, а някои хора взеха от съчувствие да събират пари! Колегата ще ме прощава, но тази жена е видимо НЕАДЕКВАТНА да се грижи за своето бебе. Тя не просто е бедна, тя е ЧУДОВИЩЕ, неспособно на съжаление към собственото си дете.

Ако е толкова зле положението, че да не може да го гледа, това ли е редът да се откаже от детето си- като го захвърли НА УЛИЦАТА, т.е. в застрашаваща живота на бебето среда, в която има хиляди причини беззащитното създание да УМРЕ? За мен това не е изоставяне, а ОПИТ ЗА УБИЙСТВО! Нямам представа дали НК предвижда наказание, но би било хубаво, ако се окаже, че тази жена може да бъде съдена за действията си. Заслужава го!

Детето на тази "майка" не е КУЧЕНЦЕ, както тя незнайно защо е решила! Да се полагат грижи за него е отговорност и то голяма! Несравнима с отговорността към едно животно! Отношението към бебето не може да бъде същото като към кученцето!

Практиката с изоставянето на невръстни се зачестява. Донякъде са виновни и медиите, които натякват, че това е начин да се събират пари. Господата и госпожите журналисти, които представят новината в тази светлина, според мен подтикват към безотговорност други неадекватни и жестоки жени (и мъже) да изоставят новородени и накрая за някои от изоставените има СМЪРТ като краен резултат! Не е безобидно! Не е геройство! Изоставянето на детето на улицата НЕ Е НАЧИН да се печелят пари и НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДОПУСКА да се превръща в такъв, защото, както вече посочих, това може да бъде СМЪРТОНОСНО!

Автор: Людмила Боянова

Бизнес - пулс